Ölümden döndü ve yazmaya başladı!

 

Simone Simons ve babası

Simone Simons ve babası

Simone Simons, Hollandalı mezzo soprano, müzisyen ve söz yazarı; senfonik metal grubu Epica’nın vokalisti…

10 yaşından beri şan dersleri alan Simons, aynı zamanda yan flüt çalıyor.

Simone Simons’ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. Simone Simons henüz 12 yaşındayken yan flüt çalıyordu.

Hollandalı müzisyen Simone Simons 14 yaşına geldiği zaman pop şarkıları için dersler aldı. Ve 15 yaşındayken kendisine hediye edilen Nightwish’in “Oceanborn” albümündeki klasik müzik tarzı vokallerden etkilenerek şan derslerine yönlendirildi.

Bir yıl yan flüt dersi alan Simons sonrasında caz ve pop tarzında şan dersleri aldı. 15 yaşında kendisine hediye edilen “Oceanborn” (Nightwish) albümündeki klasik müzik tarzı vokallerden etkilendiğinde ise şan eğitimine bu yönde devam etti. On yedi yaşında koroda yer alan Simons, Mark Jansen kendisini Sahara Dust (Epica’nın ilk kurulduğundaki adı) adlı senfonik metal projesine davet edince grubun vokalisti oldu.

tumblr_mhm2fhGAKa1qeuyfro1_500Epica, daha önceki adıyla Sahara Dust, Hollanda kökenli bir senfonik metal grubudur. 2003 yılında gitarist Mark Jansen’in “After Forever” adlı gruptan ayrılmasının ardından kuruldu.

Tam adı “Simone Johanna Maria Simons” olan Simone Simons 17 Ocak 1985 yılında doğdu. Almanya’nın Stuttgart kentinde yaşıyor ve uzunca bir süredir Kamelot grubunun klavyecisi Oliver Palotai ile birlikte.

Simone Simons ve Epica – Sahara Dust
Hollanda kökenli bir senfonik metal grubu olan Epica’nın ilk adı Sahara Dust’tur. Epica 2003 yılında gitarist Mark Jansen’in “After Forever” adlı gruptan ayrılmasının ardından kuruldu. Epica, yükselişe geçen kadın vokalli gruplar arasında önemli bir yere sahip. Hollandalı mezzo soprano, müzisyen ve söz yazarı Simone Simons, Epica grubuna Mark Jansen ile birlikteyken katıldı.

Simone Simons’un Blogu
Bir çocuk annesi olan Simone Simons ayrıca başarılı bir blogger olarak düzenli yazılar yazıyor; ‘SmoonStyle’ adında bir blog’a sahip. Blogunun adresi, smoonStyle.blogspot.com iken SmoonStyle.com olmuştur.

Simone Simons’un hastalığı
2007 yılının sonunda ‘MRSA’ adında ölümcül bir hastalığa yakalanan Senfonik metal ya da opera metal grubu olan Epica’nın vokalisti Simone Simons, 2008 yılında bu hastalıkla mücadele edip hastalığı yendi.

1266549-hdq-simone-simons-image-for-desktop

Senfonik metal ya da opera metal grubu olan Epica’nın vokalisti Simone Simons’ın gerçek saç rengi koyu kahve fakat uzun bir süredir saçlarını kızıla boyuyor. Beyaz teni, mavi gözleri ve kızıl saçlarıyla ‘gothic vokalist’ imgesini başarıyla temsil eden ve genç yaşında hatırı sayılır bir şöhrete kavuşan nadir kadın müzisyenlerden biri olarak gösteriliyor.

Hayranları ile Blog, Twitter ve Instagram aracılığı ile iletişim kuran Simons; “Korku ile absürdlük” arasında gezinen ince “grotesk” esprileri ile de hayranlarına bir öğretmen/rehber gibi yaklaşıyor.

Politik Psikoloji Günlüğü